نمایش دادن همه 8 نتیجه

خرید و قیمت پروفیل بر صنعتی و نیمه صنعتی

پروفیل بر یک ابزار برقی صنعتی است که در دسته ابزارآلات جوش و برش قرار می‌گیرد و برای برش انواع پروفیل های آهنی، فلزی و PVC در آهنگری ها، کارگاه های درب و پنجره سازی، کارگاه های ساخت سازه های فضایی، صنایع خودروسازی، صنعت ساختمان سازی و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. همه افرادی که در صنایع مذکور و صنایع مشابه سابقه فعالیت دارند، از کارایی اره پروفیل بر در اماکن صنعتی باخبرند و همین است که بدون درنظر گرفتن قیمت پروفیل بر به سراغ خرید بهترین و پیشرفته‌ترین مدل آن می‌روند.

اجزای تشکیل دهنده پروفیل بر

اره پروفیل بر نیز مانند تمام دستگاه ها و ابزارآلات صنعتی دیگر از اجزاء و قطعات گوناگون تشکیل شده است که مهمترین آن ها عبارتند از؛

  1. موتور: در ابزارهای برش مثل اره پروفیل بر، سرعت چرخش صفحه برش ارتباط مستقیمی با قدرت و توان موتور آن دارد. در نتیجه مدل های پرقدرت‌تر که سرعت بالاتری هم دارند جهت استفاده در صنایع بزرگ و انجام کارهای سنگین مناسب‌تر خواهند بود.
  2. تیغه: تیغه همان دیسک گردان پروفیل بر است که انرژی را از موتور دریافت کرده و با سرعت بالا روی پروفیل می‌چرخد و برش های صاف یا مورب روی آن ایجاد می‌کند. صفحات پروفیل برها معمولا به صورت جداگانه هم قابل تهیه هستند یعنی شما می‌توانید در صورت کند شدن صفحه برش، آن را تعویض کنید.
  3. گیره: گیره از دیگر قطعات اصلی پروفیل برها به حساب می‌آید. این قطعه در اصل با ثابت نگهداشتن صفحه برش، باعث بهبود عملکرد آن و افزایش ایمنی دستگاه می‌شود.

انواع اره پروفیل بر

پروفیل برها بر اساس قدرت موتور و کارایی که دارند در یکی از دو دسته زیر جای می‌گیرند؛

پروفیل بر صنعتیبرای ایجاد برش های عمیق بر پروفیل های ضخیم
پروفیل بر نیمه صنعتیبرای برشکاری پروفیل های نه چندان ضخیم

پروفیل بر صنعتی

درصد زیادی از افراد پروفیل بر را نوعی ابزار صنعتی می‌دانند و گمان می‌کنند همه مدل های آن صنعتی هستند. این طرز تفکر اشتباه نیست! یعنی این ابزار در دسته ابزارهای صنعتی قرار دارد. منتهی بعضی از مدل های آن که به موتور قدرتمندتر مجهز شده اند و قطر صفحه برش آن ها بزرگ‌تر است و قابلیت ایجاد برش های عمیق روی پروفیل های ضخیم را دارند، با نام پروفیل بر صنعتی یا فلز بر صنعتی شناخته می‌شوند و در صنایع بزرگ مثل صنعت خودروسازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پروفیل بر نیمه صنعتی

فلز برهای نیمه صنعتی نسبت به نمونه های صنعتی، قدرت موتور کمتر و سایز کوچک‌تری دارند. در نتیجه برای برشکاری پروفیل های نه چندان ضخیم، در کارگاه های آهنگری یا صنعت ساختمان سازی گزینه مناسب‌تری هستند. البته توجه داشته باشید که این مدل پروفیل برها، از نظر عملکرد کاملا مشابه مدل های صنعتی هستند. فقط چون قدرت و دور موتور آن ها به نسبت پایین‌تر است، از پس برش پروفیل های ضخیم بر نمی‌آیند.

برندهای سازنده انواع پروفیل بر

امروزه تعداد قابل توجهی از شرکت های سازنده لوازم و ابزارآلات صنعتی، انواع گوناگونی از پروفیل برها را  تولید و به بازار عرضه می‌کنند. ولی پروفیل بر توسن و پروفیل بر رونیکس جزو پرفروش ترین ها هستند. این دو کمپانی تاکنون چندین مدل اره پروفیل بر صنعتی (فوق صنعتی) و نیمه صنعتی، با ایمنی بسیار بالا و کارایی عالی دقیقا مطابق با نیاز صنعتگران عزیز، طراحی و تولید کرده اند. برند آروا نیز از دیگر تولیدکنندگان ایرانی به نام و مطرح پروفیل برهای صنعتی است که توانسته سهم عظیمی از بازار داخلی و خارجی را در دست بگیرد.

عوامل موثر بر قیمت پروفیل بر

قیمت از جمله فاکتورهای مهمی است که همه صنعتگران هنگام خرید پروفیل بر برقی و در کنار مشخصات فنی دستگاه موردنظر، به آن توجه می‌کنند.

اره پروفیل برها بر اساس پارامترهایی مانند قدرت موتور، سرعت گردش صفحه در هر دقیقه، ضخامت برش هایی که ایجاد می‌کنند و امکانات مختلفی که به آن ها مجهز شده اند، قیمت گذاری می‌شوند. همین عوامل سبب می‌شوند تا پروفیل برهای صنعتی قیمت بیشتری نسبت به مدل های نیمه صنعتی داشته باشند.

البته نقش برند و مارک اره پروفیل بر در قیمت آن را هم نباید دست کم گرفت! با مقایسه قیمت پروفیل بر توسن مدل 5198C و قیمت پروفیل بر رونیکس مدل 5901 در ابتدای همین صفحه، به وضوح متوجه تاثیر برند در این موضوع خواهید شد.

خرید پروفیل بر با بهترین قیمت و گارانتی شرکتی از بهترین ابزار فروشی اهواز

حالا که با انواع پروفیل بر آشنا شدید و برندهای معتبر این ابزار را شناختید، دیگر وقت آن رسیده که برای خرید این ابزار برقی اقدام کنید. برای مشاهده قیمت پروفیل بر آروا، رونیکس و توسن و همچنین اطلاع از ویژگی ها و مشخصات فنی آن ها کافیست به ابتدای صفحه باز گردید. و در نهایت مدل منتخب خود را با کف قیمت بازار و همراه با گارانتی شرکتی، از ابزار قشقایی؛ بهترین ابزار فروشی اهواز خریداری نمایید.

ضمنا مطالعه مقاله “راهنمای خرید اره پروفیل بر” به شما کمک می‌کند تا انتخابی بهتر داشته باشید.